Starosta Jerzy Batycki zaprosił na ten koncert wszystkich chętnych. Zaproszenie zostało przyjęte. Z wielką radością. Przez kilkaset osób. Bo, czy można sobie wyobrazić fakt, że ktoś mógłby zrezygnować z tak niepowtarzalnego przeżycia emocjonalnego, artystycznego i religijnego?

„Nicolaus”. Chór i Orkiestra. Piękne i twórcze połączenie talentu muzycznego i śpiewaczego. Dzięki niezwykłej pasji i ogromnej pracy organizatorskiej możliwe było utworzenie tej artystycznej formacji. A wszystko zaczęło się w październiku 2004 roku. Wówczas Chór tworzyło 18 osób. W rok później było już 46 śpiewających osób.

To niezwykły przykład przebojowości. Dyrygent Zdzisław Magoń przedstawił ideę powołania do życia zespołu śpiewaczego proboszczowi parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Kraczkowej księdzu Mieczysławowi Biziorowi. Aprobata była pełna i natychmiastowa

Ten Chór wespół z Orkiestrą to egzemplifikacja najwyższych umiejętności sztuki wokalnej i instrumentalnej. Można się było o tym przekonać w czwartek, w uroczystość Objawienia Pańskiego w kościele pw. św. Stanisława i św. Mikołaja w Jarosławiu. „Nicolaus” wystąpił z koncertem kolęd w ramach cyklu „Starosta Jarosławski Jerzy Batycki zaprasza”.

Podczas koncertu kilkudziesięciu artystów wykonało polskie, góralskie i międzynarodowe kolędy w świątyni, która obchodzić będzie 400 –lecie sprowadzenia ss. Benedyktynek do Jarosławia, wiele ciepłych słów do zebranych i artystów skierował starosta Jerzy Batycki. Gospodarz Ośrodka Formacji i Kultury Chrześcijańskiej ks. Marek Pieńkowski także nie krył radości podkreślając, że ten szczególny wieczór inauguruje wejście nie tylko w Nowy 2011 Rok, ale także w nowe doświadczenie współpracy ze Starostwem Powiatowym.

Jeżeli gdzieś jest banalizowane poczucie estetyki i atencji dla kultury wysokiej, to na pewno nie na Ziemi Jarosławskiej. Bo tu i święci Pańscy i greckie Muzy przywołują najlepszych z najlepszych, także reprezentujący mistrzowski warsztat, chociaż z istoty samej, amatorski (sic !) Chór i Zespół „Nicolaus”. Sympatyczni artyści wzmacniają poziom pięknego śpiewu i porywającego brzmienia smyczków, fletów i innych instrumentów. Udział w krajowych i międzynarodowych festiwalach i przeglądach, w koncertach uświetniających pamięć Jana Pawła II, rejestracja płyt pt.”W drodze do Domu Ojca” zawierających między innymi jedyne w swoim rodzaju nagrania „Mszy C-dur D. 452” Franciszka Schuberta, „Lacrimosy” Mozarta, czy „Mszy G-dur” Schuberta - to tylko część sukcesów artystów z Kraczkowej. Jak oznajmił dyrygent Chóru i Orkiestry bardzo realne są koncerty formacji „Nicolaus” w Bazylice św. Piotra i innych świątyniach Rzymu.

Za przeżycia, które zachowamy na długo, za wspólne odczytywanie prawdy o Dzieciątku
Panu Staroście Jerzemu Batyckiemu i ks. Markowi Pieńkowskiemu – ukłony najniższe. Chciałoby się powtórzyć za ks. Markiem Sochoniem: „Dobro przychodzi do ludzi, którzy w nie wierzą”.

Nicolaus. Z definicji amatorzy z wykonawstwa - wielcy mistrzowie „Nicolaus”. Chór i Orkiestra. Piękne i twórcze połączenie talentu muzycznego i śpiewaczego. Dzięki pasji ogromnej możliwe było utworzenie tej artystycznej formacji. A wszystko zaczęło się w październiku 2004 roku. Wówczas Chór tworzyło 18 osób. W rok później było już 46 śpiewających osób Nicolaus. Z definicji amatorzy z wykonawstwa - wielcy mistrzowie To niezwykły przykład aktywności i przebojowości. Dyrygent Zdzisław Magoń przedstawił ideę powołania do życia zespołu śpiewaczego proboszczowi parafii pw. św. Mikołaja Biskupa księdzu Mieczysławowi Biziorowi. Aprobata była pełna.

Ten Chór wespół z Orkiestrą to egzemplifikacja wysokiej sztuki wokalnej i instrumentalnej. Można się było o tym przekonać w uroczystość Objawienia Pańskiego w kościele pw. św. Stanisława i św. Mikołaja w Jarosławiu. „Nicolaus” wystąpił z koncertem kolęd w ramach cyklu „Starosta Jarosławski Jerzy Batycki zaprasza”.

Podczas koncertu, w ramach którego kilkudziesięciu artystów wykonało polskie, góralskie i międzynarodowe kolędy, w świątyni, która obchodzić będzie 400 –lecie sprowadzenia ss. Benedyktynek do Jarosławia, wiele serdeczności wyraził starosta Jerzy Batycki, gospodarz Ośrodka Formacji i Kultury Chrześcijańskiej ks. Marek Pieńkowski i wiele innych osób. W taki niezwykły sposób środowisko powiatu jarosławskiego wkracza w Nowy 2011 Rok.

art - Henryk Grymuza
  • Galeria 1 kliknij po więcej

  • Galeria 2 kliknij po więcej