Wystawa "Jan Paweł II - Apostoł Pokoju"Autorzy wystawy;
Miałem ten szczególny zaszczyt i łaskę spotkania Jana Pawła II wielokrotnie podczas dwudziestu lat fotografowania Papieża. Kiedy tak wspominam te niezapomniane chwile, słyszę Jego ciepły głos – „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” oraz widzę Jego serdeczny uśmiech. Szczególnie chętnie i często wracam myślą do dnia, kiedy mogłem uczestniczyć, wraz z koreańskimi arcybiskupami oraz rodziną Papieża, w porannej mszy świętej odprawianej w prywatnej kaplicy Ojca Świętego.

Jestem niesłychanie wdzięczny i chciałbym serdecznie podziękować za okazaną pomoc podczas przygotowań do wystawy pt. „Jan Paweł II – Apostoł Pokoju”, upamiętniającej pierwszą rocznicę śmierci Ojca Świętego, Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi, który towarzyszył Naszemu Papieżowi przez 37 lat. Także chcę złożyć specjalne podziękowania dla księdza Antoniego Bednarza z Katolickiego Centrum Kultury, który specjalnie poświecił swój wolny czas, by ta wystawa mogła dojść do skutku. Dziękuję także firmie Samsung za sponsoring oraz pracownikom Ambasady Polskiej w Seulu za pomoc w przygotowaniu wystawy.

Wierzę, że udało się to osiągnąć dzięki łasce Jana Pawła II, gorąco modlę się o jak najszybszą kanonizację Ojca Świętego.

tekst - Baik Nam Sik (Korea Płd.)


fot - Anna Wiech