10.01 Jarosław, Opactwo BenedyktyńskieChór i Zespół Kameralny ”Nicolaus” z Kraczkowej na Podkarpaciu to 90 wysoce utalentowanych osób. Artyści wystąpili w niedzielę, 10 stycznia , w jarosławskim kościele pw. św. Mikołaja i Stanisława Biskupa

Najpierw realizując niepowtarzalną oprawę liturgiczną podczas wieczornej mszy św., a potem podczas imponującego koncertu. Chór „Nicolaus” z Kraczkowej. Należy dodać, że Eucharystii przewodniczył oficjał Sądu Metropolitalnego w Przemyślu ks. prałat Józef Bar. Dostojny duszpasterz w trakcie mszy św. dokonał poświęcenia ołtarza Chrztu Chrystusa. Chórzyści modlą się pieśnią i talentem, muzycy – mistrzowskim władaniem instrumentów. Można się było o tym przekonać podczas występu. Na zewnątrz niesprzyjająca aura, a w sercach setek wiernych serca rozpalone z miłości do Tego, który urodził się w ubogiej stajence.
Tylko Jemu poświęcono niezliczoną ilość kolęd, kantyczek i pastorałek. Tylko Jemu śpiewają całe rodziny, wierni, duchowni i artyści . Chór i zespół „Nicolaus” w imponującym niemal 90-osobowym składzie utrwalił w słuchaczach urok kolędy. Media publiczne pokazały się z dobrej strony tylko w okresie Świąt. Teraz na antenie obowiązuje zeświecczony standard. Chórzystki i chórzyści z Kraczkowej oraz muzycy Orkiestry Kameralnej wprowadzili nas w nastrój duchowo-religijny. Bo to i kunszt śpiewaczy wysoki i repertuar bogaty. Wypada dodać, że ten znakomity koncert opatrzony tytułem „Z kolędą w Nowy Rok” był kolejnym wydarzeniem artystycznym z cyklu „Starosta Jarosławski zaprasza”.
Tekst- Henryk Grymuza