25.07 Rzeszów, Rynek - Koncert finałowy 40-lecia Festiwali Polonijnych40 lat minęło...
Impreza rozpocznie się o godz. 18 występami zespołów "Hubka Band" i "Soul". Natomiast o godz. 21 rozpocznie się wielki finał.

Na scenie zaśpiewa i zatańczy "Bandoska", flagowa grupa rzeszowskiego WDK. Wystąpią polonijne zespoły folklorystyczne z Czech - "Olza" i dziecięcy "Wesoły Ludek" z USA. Zaprezentują się "Karpaty", zespół Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, "Połoniny" z Politechniki Rzeszowskiej i "Resovia Saltans" Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zaśpiewa chór "Nicolaus" z Kraczkowej i zespół "Karczmarze" z Rzeszowa. POjawią się soliści, Jacek Ścibor i Justyna Wróbel. Kunszt tańca zaprezentują Mistrzowie Polski w tańcach narodowych w formie towarzyskiej, Jadwiga Madej i Kamil Dołhan. .

Pierwszy międzynarodowy Festiwal Polonijny w Rzeszowie odbył się w 1969 r. Od tej pory polonijne zespoły folklorystyczne zjeżdżają do Rzeszowa co 3 lata. Ponadto od 1988 r. w Iwoniczu Zdroju odbywają się Polonijne Festiwale Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych. Także co 3 lata. Natomiast co rok rzeszowski Oddział "Wspólnoty Polskiej" organizuje dla Polonusów letnie studium tańca i kurs choreograficzny.